Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Жовчнокам'яна хвороба - утворення каменів у жовчному міхурі та жовчних шляхах відноситься до дуже поширених патологічних станів.

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Жовчнокам'яна хвороба

Що таке жовчнокам'яна хвороба:

желчнокаменная болезнь

Жовчнокам'яна хвороба - утворення каменів у жовчному міхурі та жовчних шляхах відноситься до дуже поширених патологічних станів. Камені, що складаються з жовчного пігменту білірубіну, жовчних кислот, холестерину та солей кальцію, вдається виявити в жовчних шляхах та жовчному міхурі приблизно у 10% дорослих людей, переважно жінок, схильних до повноти або опасистих. Часто каміння не викликає будь-яких хворобливих проявів протягом усього життя; це так зване каміння-носійство. Нерідко, однак, камінь закупорює жовчні шляхи і пошкоджує стінки жовчного міхура та жовчних проток, сприяючи їхньому запаленню. Точні причини утворення жовчного каміння невідомі. Відзначено зв'язок жовчнокам'яної хвороби з вагітністю. До утворення каменів привертає застій жовчі, наприклад при дискінезії жовчних шляхів, а також порушення обміну холестерину та кальцію. Запалення жовчного міхура та жовчних ходів також сприяє утворенню каменів, хоча можливі й протилежні співвідношення: пошкодження стінок жовчовидільної системи камінням веде до запалення.

Симптоми жовчнокам'яної хвороби:
Основна ознака жовчнокам'яної хвороби – напади різких болів у правому підребер'ї з характерною віддачею у праву лопатку, так звана «печінкова колька». Жовчнокам'яна хвороба нерідко супроводжується блюванням, ознобом, підвищенням температури; при обмацуванні печінка дуже болісна. Тривалість нападу жовчнокам'яної хвороби – від кількох годин до кількох днів. Після нападу жовчнокам'яної хвороби у випорожненнях хворого іноді знаходять жовчні камені.

Як проявляється жовчнокам'яна хвороба:
Класичний прояв жовчнокам'яної хвороби - так звана жовчна, або печінкова, коліка, пов'язана із заклинюванням каменю в шийці жовчного міхура або гирло великої жовчної протоки. Біль при жовчній коліці, нерідко вкрай сильний, зазвичай локалізується під ложечкою або правому підребер'ї і віддає вправо і в спину. Біль жовчнокам'яної хвороби виникає через годину або трохи пізніше після прийому важкої, особливо жирної їжі, нерідко також незабаром після відходу до сну. Часто біль жовчнокам'яної хвороби супроводжується нудотою, блюванням, підвищенням температури. Багато хворих на жовчнокам'яну хворобу поза нападом відчувають незручність або тяжкість в області печінки, розпирання живота після їжі, що посилюється після вживання жирних, смажених, копчених страв, яєць, овочів із сімейства капустяних. Закупорка загальної жовчної протоки супроводжується знебарвленням калу, забарвлення якого взагалі визначається головним чином вмістом у ньому жовчних пігментів. У багатьох хворих після нападу жовчної коліки розвивається жовтяниця, що зазвичай зберігається не більше 2-3 днів, псується настрій («жовчний характер»). Приступи можуть проходити самостійно протягом кількох годин, так як камінь виштовхується з місця заклинювання назад, порожнину жовчного міхура, або вперед, в кишечник. Жовчнокам'яна хвороба часто ускладнюється запаленням жовчного міхура (холецистит) чи жовчних шляхів (холангіт). Гострий холецистит або загострення хронічного холециститу на тлі ниркової кольки потребують екстреного хірургічного лікування.

 

Задать вопрос врачу