Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 044 360-25-74

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки виникає при порушенні балансу між продукцією соляної кислоти та захисними факторами стінки.

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки

Хронічне захворювання, що характеризується утворенням виразкових дефектів в стінках шлунка і (або) дванадцятипалої кишки. 

Причини виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки. 

Захворювання виникає при порушенні балансу між виробленням соляної кислоти і захисними факторами стінки. Для шлунка зниження захисту є первинним, а виразка дванадцятипалої кишки розвивається в результаті збільшення вироблення шлунком соляної кислоти. Провокують розвиток виразкової хвороби стресу, вживання великої кількості труднопереварюваної їжі, зараженого » шлунка бактерією Helicobacterpylori. Найчастіше виразкову хворобу і дванадцятипалу кишку вражають худих і високих чоловіків. Хвороба розвивається поступово, виразкова хвороба характеризується загостреннями в весняний і осінній періоди. Основною скаргою страждання виразковою хворобою є біль в епігастрії. При локалізації виразок в шлунку біль виникає через 1-1,5 години після їжі. Виразка дванадцятипалої кишки характеризується появою больових відчуттів через 1,5-2,5 години після їжі, при тривалому перебігу хвороби з'являються нічні і «голодні» болі, що зникають після їжі. Іноді виразка може спровокувати больовий синдром, схожий на інфаркт міокарда. Крім того, пацієнти скаржаться на печію, іноді вона може бути єдиним симптомом виразкової хвороби. Блювота найчастіше виникає в момент больового нападу, після нього з'являється відчуття полегшення, тому багато пацієнтів викликають його самі. Пальпація живота визначає хворобливість в епігастрії. Для діагностики виразкової хвороби необхідно визначити секрецію соляної кислоти шлунком, ендоскопічне дослідження шлунка дозволяє точно локалізувати виразку. 

Симптоми виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки. 

Як ми вже говорили, виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки - це рецидивуюча виразка стінки шлунка і дванадцятипалої кишки. Основною скаргою при виразковій хворобі є періодичні болі в епігастральній ділянці, пов'язані з прийомом їжі: в одних випадках вона виникає через півгодини-годину після прийому їжі, в інших - через 2-4 години після їжі або натщесерце ( «голодна біль», яка зникає після їжі). Біль часто супроводжується печією. Можлива нудота, блювота, запор Діагностика повинна бути підтверджена гастроскопією. 

Більшість виразок заживають, але потім поводяться непередбачувано. Можна перерахувати причини, за якими хвороба неодмінно загострюється: вживання алкоголю, пристрасть до кави, прийом медикаментів (аспірин, кортизон). Напади виразкового болю, якщо захворювання не лікувати, тривають кілька тижнів і проходять так само раптово, як і починаються. 

 

Задать вопрос врачу