Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 044 360-25-74

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Попередження появи хронічного гепатиту, а також його прогресування базується насамперед на заходах профілактики та лікування гострого гепатиту, а також жовчнокам'яної…

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Хронічний гепатит

Хронічне запалення печінки найчастіше спостерігається у тих, хто переніс гострий (особливо вірусний) гепатит. Про фактори, що сприяють переходу гострого гепатиту до хронічного гепатиту, говорилося вище. Але гепатит може мати і первинно хронічний перебіг, тобто розвиватися поступово. Ця форма хвороби можлива за тривалого впливу малих кількостей тих токсичних речовин, які у великих дозах викликають гострий гепатит. Інша причина первинно хронічного гепатиту - тривалий застій жовчі в жовчних шляхах, наприклад, при жовчнокам'яній хворобі. У печінці при хронічному гепатиті поряд із млявим запаленням відбувається переродження тканин (дистрофія) та розростання сполучної тканини, що може вести до цирозу.

Хронический гепатит

Прояви різних форм хронічного гепатиту неоднакові і переважно неспецифічні. Хворого турбують слабість, апатія, втрата апетиту, зниження маси тіла; періодично можуть виникати жовтяничність білкової оболонки очей, котрий іноді шкіри, нерідко відчуття тяжкості чи незручності у правому підребер'ї. Біль у печінці відзначається, коли першопричиною гепатиту служить застій жовчі. Як і при інших хворобах печінки, у цьому випадку необхідне неухильне дотримання дієти, що містить достатню кількість (60-80 г на добу) білків, половина з яких повинна мати тваринне походження та до 400 г вуглеводів. Жири додають у їжу лише в тій кількості, яка робить її прийнятною на смак. Якщо їжа бідна на вітаміни, рекомендується приймати полівітаміни.

Хронічний гепатит нерідко супроводжується пригніченням вироблення шлункового соку, що ускладнює перетравлення та засвоєння білків. У цих випадках доцільно, порадившись із лікарем, застосовувати розведену соляну кислоту з пепсином або шлунковий сік, як при хронічному гастриті зі зниженою секрецією.

Лікар, орієнтуючись на функціональний стан печінки, визначає розумний для кожного хворого рівень фізичної активності.

Попередження появи хронічного гепатиту, а також його прогресування базується насамперед на заходах профілактики та лікування гострого гепатиту, а також жовчнокам'яної хвороби. Головна умова стабілізації або навіть зворотного розвитку хворобливого процесу – найсуворіше дотримання дієти, повна відмова від будь-яких алкогольних напоїв та розумне обмеження фізичної активності. Якщо хронічний гепатит пов'язані з професійними шкідливістю, необхідний перехід хворого іншу роботу.

 

Задать вопрос врачу