Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Хронічний бронхіт - запалення бронхів, що триває більше 3 місяців на рік протягом 2 років та одна з найпоширеніших причин інвалідності у працездатному віці

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Хронічний бронхіт

ХРОНІЧН?Й БРОНХІТ 

Що таке хронічний бронхіт? 

Хронічний бронхіт - це запалення бронхів, яке триває більше 3 місяців в році протягом 2 років. 

Хронічний бронхіт є однією з найпоширеніших причин інвалідності в робочому віці. 

Що викликає хронічний бронхіт? 

Хронічний бронхіт найчастіше виникає після гострого запалення. Хронічний бронхіт може виникнути і у тих, хто часто страждає «простудними захворюваннями» з ураженням бронхів. Іноді під впливом несприятливих факторів (куріння, сильна запиленість повітря або підвищений вміст в ньому деяких хімічних речовин) поступово розвивається хронічний бронхіт. 

Якщо при гострому бронхіті, як правило, страждає слизова оболонка бронхів, то при хронічному бронхіті часто спостерігаються хворобливі зміни в їх більш глибоких шарах, і часто обволікають бронхи поза сполучнотканинної оболонкою з прилеглою легеневою тканиною. 

Що відбувається? 

Хворих на хронічний бронхіт найбільше турбує кашель, особливо вранці. При кашлі  мокрота виходить в більшій чи меншій кількості, найчастіше вона слизиво-гнійна. У деяких випадках мокрота надзвичайно густа, відділяється з великими труднощами і за зовнішнім виглядом нагадує шматочок мініатюрного розгалуженого дерева, що представляє собою зліпок ділянки бронхів. При прогресуванні захворюванні виникає і прогресує задишка, спочатку при фізичних навантаженнях, а потім і в стані спокою. Хвороба протікає із загостреннями, чергуючись з періодами відносно задовільного самопочуття. 

Хронічний бронхіт може ускладнюватися хронічним запаленням легенів (пневмонія), ущільненням легеневої тканини (пневмосклероз) і емфіземою легенів через втрату еластичності легеневої тканини. 

 

Задать вопрос врачу