Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 044 360-25-74

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Холецистит – запалення жовчного міхура. Переважно холецистит викликають кишкова паличка, ентерокок, стафілокок і стрептокок.

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Холецистит

Що таке холецистит? 

Холецистит - це запалення жовчного міхура. Переважно холецистит викликається кишковою паличкою, ентерококом, стафілококом і стрептококом. В результаті запалення порушується склад жовчі і моторика жовчного міхура. Найчастіше холециститом страждають жінки у віці 40-60 років. Зазвичай скаржаться на болі в правому підребер'ї, яка виникає при вживанні жирної, смаженої, гострої їжі, біль віддає в праве плече, ключицю, лопатку. У деяких випадках пацієнти відчувають тільки тяжкість в правому підребер'ї. Після вживання жирної їжі може виникнути блювота з домішкою жовчі. Іноді пацієнти відчувають свербіж шкіри. При огляді можна виявити легку жовтушність шкірних покривів. Пальпація живота визначає хворобливість в правому підребер'ї в жовчному міхурі. При промацуванні дванадцятипалої кишки при аналізі жовчі виявляється велика кількість лейкоцитів. Ультразвукове дослідження жовчного міхура показує потовщення його стінок. 

Симптоми холециститу. 

Симптоми гострого холециститу: 

-больові відчуття в правому підребер'ї, які можна віддати правій руці, в праву половину грудей і шиї; 

-відчуття гіркоти в роті, нудота і блювота; 

-жовтяниця (не завжди спостерігається); 

-можливе підвищення температури тіла. 

-При хронічному холециститі людина періодично відчуває: 

-відчуття дискомфорту або навіть болю в правому підребер'ї; 

-здуття живота; 

нудота, блювота; 

-порушення перетравлення жирної їжі (діарея після їжі). 

Загострення хронічного холециститу найчастіше відбувається через 2-4 години після того, як людина з'їла щось жирне, копчене, смажене. Також напад холециститу може спровокувати тряску (наприклад, катання на трамваї або велосипеді), переохолодження, стреси і тривалі фізичні навантаження. 

Задать вопрос врачу