Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Вегето-судинна дистонія - функціональне захворювання серцево-судинної системи з доброякісним перебігом, що не призводить до серцевої недостатності

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Вегето-судинна дистонія

Що таке вегето-судинна дистонія?

вегето-сосудистая дистония

Вегето-судинна дистонія - це функціональне захворювання серцево-судинної системи з доброякісним перебігом, яке не призводить до серцевої недостатності, в основі якої лежить порушення нервової регуляції. 

Причини вегето-судинної дистонії 

Причини вегето-судинної дистонії різноманітні: стреси, неврози, перевтома, зловживання інтоксикацією і алкоголем, дисгормональні розлади, інфекції. 

Симптоми вегето-судинної дистонії 

Найпоширенішим симптомом вегето-судинної дистонії є болі в області серця: тривалі, малої інтенсивності, ниючий характер. При вегето-судинної дистонії біль виникає раптово, не провокується фізичними зусиллями, прийомом їжі, зміною положення тіла, а посилюється при емоційних перевантаженнях. Пульс і артеріальний тиск дуже мінливі. Хворий періодично скаржиться на нестачу повітря, зміни дихання - хворий робить велику кількість глибоких ( «тужливих») вдихів. У деяких хворих вегето-судинною дистонією виникають дихальні кризи, частота дихання підвищується до 40-50 за 1 хвилину, у них з'являється відчуття страху і запаморочення. 

Хворий стає неспокійним, дратівливим, порушується сон, знижується витривалість до фізичних навантажень. Шкіра холодна і волога, на руках і ногах є мармуровий малюнок. 

Задать вопрос врачу