Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Варикоз, варикозне розширення вен - часте захворювання судин нижніх кінцівок, що проявляється звивистим або вузловим розширенням підшкірних вен

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Варикоз, варикозне розширення вен

ФЛЕБОЛОГІЧНІ ЗАХВОРЮВАННЯ: 

ВАР?КОЗНЕ РОЗШ?РЕННЯ ВЕН, ВАР?КОЗНЕ РОЗШ?РЕННЯ ВЕН 

Що таке варикозне розширення вен? 

Варикозне розширення вен - часте захворювання судин нижніх кінцівок, що виявляється звивистим або вузловим розширенням підшкірних вен. Одним з основних факторів розвитку варикозного розширення вен є спадкова слабкість сполучної тканини стінок і клапанів вен, а також гормонально-ендокринні порушення і зрушення. Розширенню вен у таких людей сприяє важка фізична праця, робота навстоячки, хронічні запори, вагітність та інші фактори.

У початковий період захворювання пацієнти часто скаржаться на косметичні дефекти. Однак з часом з'являються набряки гомілки і задньої частини стопи, підвищена стомлюваність, тяжкість, тупі ниючі болі в ногах, судоми в литкових м'язах в нічний час. Ці скарги більш виражені при стоянні, зменшуються при ходьбі і зникають в горизонтальному положенні. Болі в ногах ніколи не бувають інтенсивними, нестерпними. Після відпочинку всі неприємні відчуття зникають. У багатьох жінок набряки ніг посилюються під час вагітності, до і під час місячних, а варикозне розширення вен посилюється, викликаючи біль і відчуття втоми. Варикозне розширення вен, що з'явилося при вагітності, не зникає після пологів, а прогресивно розширюється з кожною наступною вагітністю. 

Звивисті, що сяють крізь шкіру і виступають над нею стовбури і конгломерати варикозного розширення вен при піднятті нижньої кінцівки вище горизонтального рівня, вщухають і зникають. При декомпенсації варикозного розширення вен посилюються болі і набряки, з'являється свербіж шкіри, суха або волога екзема. Шкіра гомілки стає темно-коричневою, блискучою, легко раниться, перестає збиратися в складку. Надалі в нижній третині гомілки відкриваються трофічні виразки, які часто не гояться місяцями, досягаючи великих розмірів. Частим ускладненням варикозного розширення вен, варикозного розширення вен (варикозного розширення вен) нижніх кінцівок є тромбофлебіт, який може вражати як підшкірне варикозне розширення вен, так і глибокі вени гомілки. 

Задать вопрос врачу