Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 044 360-25-74

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Уретрит - це запалення сечівника, основним проявом якого є виділення з нього і біль при сечовипусканні.

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Уретрит

Що таке уретрит? 

Уретрит (від грецької уретри - уретри, уретри) - це запалення уретри, основним проявом якого є виділення з неї і біль при сечовипусканні.  
Уретрит зустрічається як у чоловіків, так і у жінок. 

Що викликає уретрит? 

Залежно від причини розрізняють інфекційний і неінфекційний уретрит. 

Інфекційний уретрит виникає найчастіше і викликається статевими інфекціями. Вони діляться, в свою чергу, на дві групи: 

специфічний інфекційний уретрит - гонорея і уретрит, викликаний гарднереллой; 

неспецифічний уретрит, збудником якого є хламідіоз, трихомонади, уреаплазми, мікоплазми, віруси та ін. 

 

Причинами неінфекційного уретриту є алергічні реакції, травми уретри (чужорідні тіла, в тому числі сечові катетери), звуження уретри та ін. 

Нерідко неінфекційний уретрит переходить в інфекційний через приєднання інфекції. 

Що відбувається при уретриті? 

Основними проявами уретриту є печіння, біль або біль при сечовипусканні, особливо на його початку, болі в попереку і виділення з уретри. Виділення зазвичай виникають вранці. При неспецифічної бактеріальної інфекції вони рясні, слизисто-гнійного характеру, синьо-зеленого кольору, з неприємним запахом. 

Слід зазначити, що чоловіки, в силу анатомічних особливостей (довша і вужча уретра), раніше і гостріше відчувають появу симптомів уретриту. У жінок прояви уретриту менш виражені і можуть взагалі залишитися непоміченими. З уретри запалення може доходити до передміхурової залози, сечового міхура і органів мошонки. Так простатит, епідидиміт і орхіт цілком можуть бути ускладненнями уретриту, а при подальшому розвитку можуть перейти в чоловіче безпліддя. 

У жінок уретрит найчастіше ускладнюється порушенням мікрофлори піхви, запаленням сечового міхура (циститом) та іншими запальними захворюваннями сечовивідних шляхів. 

Якщо вчасно не подбати про лікування уретриту, то може розвинутися звуження уретри - стриктура, яка проявляється ослабленням тиску сечі при сечовипусканні. 

діагностика уретриту 

Так, якщо ви помітили досить рясні виділення з уретри, печіння при сечовипусканні, поколювання в уретрі в решту часу, то найближчим часом слід звернутися до уролога або венеролога. Лікар проведе бактеріологічний посів і ПЛР-аналіз на інфекції, щоб виявити збудника вашого захворювання. 

Найчастіше симптоми можуть взагалі не проявлятися. У цих випадках інфекція виявляється тільки під час лабораторних досліджень - але при цьому ви все ж ризикуєте заразити свого партнера, у якого всі найнеприємніщі симптоми можуть проявитися в повному обсязі. 

Задать вопрос врачу