Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Тиреотоксикоз викликають аутоімунний тиреоїдит, аденома гіпофіза, але найчастішою причиною тиреотоксикозу є дифузний токсичний зоб

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Тиреотоксикоз

Що таке тиреотоксикоз?

Тиреотоксикоз - це стан, викликаний значним підвищенням рівня гормонів щитовидної залози в організмі. От чего бывает тиреотоксикоз?

тиреотоксикоз

Тиреотоксикоз викликається аутоімуннимтиреоїдитом, аденомою гіпофіза, але найбільш частою причиною тиреотоксикозу є дифузний токсичний зоб. Дифузний токсичний зоб - це аутоімунне захворювання, яке часто поєднується з іншими аутоімунними захворюваннями. Найчастіше він зустрічається у віці 20-40 років. Причиною розвитку дифузного токсичного зоба є вироблення в організмі антитіл, що стимулюють вироблення гормонів щитовидної залози. 

Симптоми тиреотоксикоза

Хворі на тиреотоксикоз стають метушливими, у них підвищується працездатність, їм постійно доводиться виконувати якусь роботу, але при цьому вони довго не можуть займатися однією справою, швидко втомлюються. Хворі на тиреотоксикоз скаржаться на те, що в голові постійно крутяться думки, концентруватися неможливо. У деяких при тиреотоксикозі з'являється відчуття жару, посилюється потовиділення, навіть в холодну погоду шкіра гаряча і волога. Волосся стає ламким, тонким і легко випадає. Настрій у таких хворих стрімко змінюється від ейфорії до депресії, часто вони агресивні. У пацієнтів підвищений апетит, незважаючи на це, вони худнуть. Спостерігається почастішання пульсу, перебої в роботі серця, задишка. Хворі на тиреотоксикоз скаржаться на м'язову слабкість, тремор (незначне тремтіння, яке добре видно на пальцях витягнутих рук). Порушується кальцієвий обмін, виникає остеопороз і спонтанні переломи кісток. Найбільш поширеними симптомами тиреотоксикозу підвищеного рівня гормонів щитовидної залози є: випинання очей (екзофтальм), набряк навколо них, поява мішків під очима або набряк повік, неможливість сконцентруватися на об'єкті, двоїння в очах. Основним методом діагностики тиреотоксикозу є визначення рівня гормонів щитовидної залози в крові. 

Задать вопрос врачу