Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Стенокардія – тимчасове зменшення серцевого кровотоку. Найчастіше причина захворювання полягає в ураженні атеросклерозом та звуженні коронарних артерій.

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Стенокардія

Що таке стенокардія?

Стенокардія - це захворювання, засноване на тимчасовому зниженні серцевого кровотоку. Найчастіше причиною захворювання є ураження атеросклерозом і звуження коронарних артерій. Під час фізичних або емоційних навантажень потреба серця в кисні зростає, але адекватна кількість крові через звужені артерії не може протікати, що призводить до ішемії міокарда. 

стенокардия

Стенокардія проявляється короткочасними нападами болю в глибині грудей ( «за краваткою»), найчастіше виникають при ходьбі або інших фізичних навантаженнях (але не після їх закінчення), набагато рідше - при сильному збудженні. Початкові прояви стенокардії майже не обмежують фізичні можливості людини, але далекосяжна стенокардія призводить до важкої інвалідності. 

Симптомы стенокардии

Основною ознакою стенокардії є короткочасний (2-5 хвилин) біль глибоко за грудною кісткою (грудиною). Грудина розташована посередині грудної клітини; до нього кріпляться ребра. Хворому зазвичай важко описати характер болю при стенокардії: одні називають її пресингом, інші здавленням, ниттям, “пекучкою”. Важливо знати, що при ішемічній хворобі серця біль ніколи не буває поверхневою і не сприймається як колючий або ріжучий; повністю атипова для стенокардії і локалізація болю під лівим соском, де, як прийнято вважати, знаходиться серце. Біль може віддавати в ліве плече, руку, рідше в шию, нижню щелепу, ще рідше - в праву сторону і в простір між лопатками. Напад, особливо в початковій стадії стенокардії, в переважній більшості випадків виникає при фізичних навантаженнях, особливо при ходьбі, в гору в холодну і вітряну погоду. Напад стенокардії змушує пацієнта зупинятися, після чого біль проходить протягом півтори-двох хвилин. При розвитку стенокардії напади виникають частіше, навіть при меншому навантаженні, а пізніше і в стані спокою. Вони стають довшими, і зазвичай необхідно зняти біль за допомогою медикаментів. 

Задать вопрос врачу