Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 044 360-25-74

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Цукровий діабет - найпоширеніша форма порушення обміну вуглеводів, пов'язана з ураженням острівців особливої тканини, що знаходяться в підшлунковій залозі.

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Цукровий діабет

Що таке цукровий діабет? 

Цукровий діабет - найпоширеніша форма порушення вуглеводного обміну, пов'язана з ураженням острівців спеціальної тканини, розташованої в підшлунковій залозі, клітини якої виробляють гормон, що регулює вміст глюкози в організмі, або при порушенні чутливості тканин до інсуліну, або при сукупності цих факторів. 

Як протікає цукровий діабет? 

При цукровому діабеті збільшується вміст глюкози в крові. Коли вона досягає певного рівня, в сечі з'являється глюкоза. Відомі два види цукрового діабету: інсулінозалежний і інсулінонезалежний; раніше їх називали діабетом молодих і діабетом людей похилого віку, або діабетом худих і діабетом ожиріння. Цукровий діабет першого типу часто носить сімейно-спадковий характер; цукровий діабет першого типу найчастіше розвивається у дітей, молоді або в зрілому віці на тлі схуднення. Цукровий діабет другого типу частіше вражає людей похилого віку, схильних до повноти. Як і при більшості захворювань спадкового характеру, при цукровому діабеті першого типу діти хворих батьків можуть бути цілком здоровими, хоча ризик розвитку у них цукрового діабету досить високий. Є дані, що спадковість грає роль у розвитку цукрового діабету другого типу. Цукровий діабет може бути спровокований важкою психічною травмою, нервовою або фізичною перевтомою. 

Симптоми цукрового діабету 

Всі клінічні симптоми особливо виражені при цукровому діабеті першого типу (інсулінозалежний); цукровий діабет другого типу часто виявляється випадково, наприклад, за аналізом сечі, зробленої з будь-якого приводу. При цьому ускладнення цукрового діабету обох типів однакові. Зазвичай першими симптомами цукрового діабету, на які звертає увагу хворий, є постійна сильна спрага і збільшення кількості сечі. Незабаром з'являється і почуття голоду; хворий багато їсть і, незважаючи на це, худне. З'являється слабкість, часто свербіж шкіри. Скарги хворих на інсулінонезалежний діабет часто пов'язані з його ускладненнями. 

Задать вопрос врачу