Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 044 360-25-74

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Псоріаз – хронічне, рецидивне захворювання шкіри зі складними, маловивченими механізмами розвитку.

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Псоріаз

ПСОРІАЗ 

Що таке псоріаз? 

Псоріаз - хронічне, рецидивуюче захворювання шкіри зі складними, погано вивченими механізмами розвитку. Прогностично це захворювання є доброякісним, навіть при тривалому перебігу після одужання ніяких стійких змін або наслідків в організмі не відзначається. 

причини псоріазу 

Основною причиною псоріазу в даний час вважається особлива генетична схильність організму до виникнення певних змін у функціонуванні шкірних покривів на клітинному і субклітинному рівнях, які клінічно проявляються у виникненні характерних псоріатичнихвисипань. Наявність такої схильності підтверджує високу захворюваність на псоріаз у родичів. Реалізація схильності до захворювання може відбуватися в будь-який момент життя пацієнта під впливом найрізноманітніших життєвих факторів або їх комбінацій. Такими «спрацьовують» і підтримують подальший перебіг хвороби фактори найчастіше нервові потрясіння, психічні та фізичні травми і перевантаження, ендокринні та метаболічні захворювання і т.д. Часто ці фактори залишаються непоміченими, і в цих випадках вважається, що псоріаз розвинувся без видимих на те причин. 

Як розпізнати псоріаз?

Клінічні прояви псоріазу дуже характерні і в більшості випадків легко розпізнаються. Типові псоріатичні зміни шкіри представлені папулами і бляшками, розміром від шпилькової голови до значних, що займають величезні ділянки тіла; при важких формах, що зустрічається рідко, вони поширюються на всю шкіру (псоріатичнаеритродерма). 

На початку хвороби і з кожним рецидивом висипу в її розвитку проходить 3 стадії псоріазу: спочатку з'являються дрібні папули, які при периферичному зростанні поступово збільшуються і зливаються (прогресуюча стадія); досягнувши певних розмірів, бляшки зупиняють своє зростання і деякий час залишаються незмінними (стаціонарна стадія); потім вони починають розсмоктуватися, сплющуватися і остаточно зникати повністю, після чого відзначається тимчасова пігментація (стадія регресу). В цілому перебіг всіх стадій захворювання може тривати кілька місяців, що залежить від індивідуальних особливостей організму пацієнта. 

Типовий псоріатичний наліт - різко розмежоване поверхневе потовщення шкіри яскраво-рожевого або червоного кольору, покрите безліччю сірувато-білуватих лусочок. Бляшки округлі або овальні, а також можуть мати найнесподіваніші форми. Висипання при псоріазі локалізуються в будь-яких ділянках шкіри, але найчастіше на розгинальній поверхні великих суглобів (ліктьових, колінних), в поперековому відділі, на шкірі голови. Деякі хворі на псоріаз відчувають свербіж в місцях висипань, як правило, незначних. Іноді у хворих на псоріаз нігті змінюються у вигляді «затвердіння» своєї поверхні за типом наперстку; одночасно зі змінами шкіри може з'явитися хворобливість, набряклість, обмежена рухливість (артропатичний псоріаз) суглобів. 

У більшості хворих на псоріаз загострення розвиваються в осінньо-зимовий сезон або ближче до весни; влітку, як правило, настає ремісія, а у деяких хворих під впливом сонячних променів повністю зникають бляшки. Іноді псоріаз може протікати без загострень і ремісій - у випадках, коли окремі, невеликі за розміром вогнища присутні в області суглоба або на голові тривалий час без змін (чергові бляшки), не особливо турбуючи хворого. 

Задать вопрос врачу