Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Подагра – захворювання, в основі якого лежить порушення обміну сечової кислоти та її накопичення у тканинах. Чоловіки хворіють на подагру в 20 разів частіше, ніж…

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Подагра

Що таке подагра?

Подагра - це захворювання, засноване на порушенні обміну сечової кислоти і її накопиченні в тканинах. Чоловіки хворіють на подагру в 20 разів частіше, ніж жінки. Подагра вражає будь-які суглоби: пальці, руки, лікті, коліна, стопи. Найчастіше від подагри страждають суглоби пальців стопи. До факторів ризику також відносять артеріальну гіпертензію, цукровий діабет, спадкову схильність, неправильне харчування. 

Від чого бувае подагра?

подагра

Подагра розвивається при посиленому синтезі сечової кислоти і порушенні її виведення нирками. Провокують розвиток подагри вживання великої кількості м'ясної їжі і алкоголю, малорухливий спосіб життя. 

Симптоми подагры

Подагра розвивається раптово, на тлі стану повного здоров'я. Людина скаржиться на різкий біль в суглобі великого пальця ноги, температура тіла швидко підвищується до -38-39 ° С. Сам суглоб набрякає, стає теплим на дотик, шкіра над ним червоніє. Перший напад подагри зазвичай триває від 3 до 10 днів. Набряк суглоба вщухає, рухливість відновлюється. Через деякий час напад подагри може повторитися. Після кожного нового запалення інтервал між нападами скорочується. Хвороба поступово захоплює нові суглоби, в основному нижні кінцівки, викликаючи їх деформацію, обмеження рухливості. Якщо захворювання існує більше 5-6 років, можна виявити відкладення сечової кислоти в м'яких тканинах (топі). Найчастіше вони розташовуються на вушних раковинах, ліктях, стегнах. У крові виявляється підвищення сечової кислоти більше 0, 42 ммоль / л у чоловіків і 0, 37 ммоль / л у жінок. На рентгенограмах визначається пошкодження суглобових поверхонь кісток у вигляді вогнищ просвітлення. 

Задать вопрос врачу