Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 044 360-25-74

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Пієлонефрит - інфекційне захворювання, що вражає ниркову тканину як однієї, так і обох нирок, найчастіше викликається кишковою паличкою та протеєм

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Пієлонефрит

Що таке пієлонефрит?

Пієлонефрит - інфекційне захворювання, яке вражає ниркову тканину як однієї, так і обох нирок, найчастіше викликається кишковою паличкою і протеєм, у деяких пацієнтів виявляється змішана мікрофлора. Розвитку пієлонефриту сприяє зниження імунітету, порушення відтоку сечі, переохолодження. 

Симптоми пієлонефрита

пиелонефрит

Пієлонефрит починається гостро: при пієлонефриті підвищується температура тіла, виникає нездужання, озноб, рясне потовиділення, болі в попереку. Пальпація живота на ураженій стороні визначає напругу передньої черевної стінки, болюче в костовертебральному куті. Сеча при пієлонефриті мутніє, зменшується її кількість, сечовипускання може супроводжуватися хворобливістю. Головний біль, нудота, блювота свідчать про порушення дезінтоксикаційної функції нирок. Аналіз сечі виявляє гній, еритроцити, збільшення кількості білка більше і.33 г / л. На рентгенограмі виявляється збільшення нирки в об'ємі. При двосторонньому ураженні можуть бути виявлені ознаки ниркової недостатності. 

Гострий пієлонефрит

Гострий пієлонефрит. У хворих на гострий пієлонефрит тупий ниючий біль в попереку зберігається з одного боку, при ураженні однієї нирки, а на двох - при двосторонньому ураженні; температура підвищена, хоча і не в тій же мірі, як при гострому пієліті. Прояви циститу, як правило, зникають. Сеча при гострому пієлонефриті стає менш каламутною, але аналіз виявляє невелику кількість білка, численні лейкоцити і часто хвороботворні мікроорганізми в ньому. Енергійне протимікробне лікування пієлонефриту, призначене лікарем, також може привести до повного одужання в цих випадках. Лікар призначає сильні антибіотики і синтетичні протимікробні засоби у високих дозах, а також трав'яні діуретики з дезинфікуючим ефектом (мучниця, брусничний лист, чай з нирок). Однак якщо лікування гострого пієлонефриту не проводиться або проводиться несистематично, якщо пацієнт не дотримується рекомендованих доз і схем прийому ліків, гострий пієлонефрит набуває хронічний перебіг. Цьому сприяє ряд інших обставин (порушення відтоку сечі при вагітності або через закупорку сечоводу каменем, рубцем, збільшеною передміхуровою залозою, зниження реактивності організму, цукровий діабет). 

 

Хронічний пієлонефрит

Хронічний пієлонефрит. Хронічне запалення ниркової миски, що поширюється на всі тканини нирок (сполучну тканину, клубочки, канальці і кровоносні судини), може бути наслідком гострого пієлонефриту або розвивається в першу чергу. Ймовірно, в деяких подібних випадках початок хронічного пієлонефриту проходить непоміченим. 

Пієлонефрит може виникнути не тільки в результаті інфекції, що піднімається в ниркову миску по сечоводах з сечового міхура, але пієлонефрит може виникнути і в результаті впровадження бактерій в нирки потоком крові, якщо десь в організмі є вогнище гнійної інфекції (хронічний тонзиліт, запалення середнього вуха і т. Д.), Або через лімфатичні судини, що з'єднують нирки з органами черевної порожнини, зокрема з кишечником,  який постійно містить багато мікроорганізмів. При попаданні інфекції кров'ю або лімфою в нирку запалення зазвичай розвивається повільно і може протікати безсимптомно, хоча в деяких випадках гострий період захворювання протікає бурхливо. На жаль, багато пацієнтів з хронічним пієлонефритом довго не відчувають ніяких неприємних відчуттів і не підозрюють, що вони хворі. Хронічний пієлонефрит зазвичай прогресує дуже повільно, з рідкісними і невиразними загостреннями: нездужанням, пізнанням, іноді ниючими болями в попереку з одного або обох сторін. Температура при загостренні нормальна або трохи підвищена. Хронічний пієлонефрит часто призводить до артеріальної гіпертензії, а артеріальний тиск може досягати високого рівня. 

Задать вопрос врачу