Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 044 360-25-74

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Панкреатит - запалення підшлункової залози і найчастіше зустрічається у хворих на жовчнокам'яну хворобу.

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Панкреатит

Що таке панкреатит? 

Підшлункова залоза розташована за шлунком, приблизно по середній лінії тіла. Його функція двояка: він виробляє сік, багатий травними ферментами, які розщеплюють білки (трипсин), жири (ліпази) і вуглеводи (амілаза); крім того, він синтезує гормон інсулін, який регулює обмін глюкози в організмі. 

Панкреатит - це запалення підшлункової залози. Панкреатит найчастіше зустрічається у хворих на жовчнокам'яну хворобу, так як загальний жовчний проток впадає в кишечник поруч з протокою підшлункової залози, а набряк жовчного протоки призводить до здавлення протоки залози. Панкреатит може розвинутися при проростанні (проникненні) шлунка або дванадцятипалої кишки в підшлункову залозу. Також відомо, що панкреатит набагато частіше вражає тих, хто зловживає алкоголем. У деяких випадках причина панкреатиту залишається неясною. 

Симптоми панкреатиту. 

При панкреатиті в першу чергу людину турбують больові відчуття. Він посилюється після їжі і локалізується в «епігастральній» ділянці, часто поширюючись на ліве і праве підребер'я і віддаючи в спину. Часто біль оперізуючий лишай, вона посилюється, якщо лягти на спину, і слабшає, якщо сісти і злегка нахилитися вперед. «Відлуння» болю може досягати області серця, імітуючи стенокардію. 

Іншими неприємними супутниками панкреатиту є діарея. Стілець стає кашоподібним, при цьому в ньому можуть міститися частинки неперетравленої їжі. Кількість калових мас сильно збільшується. Має неприємний запах, іноді пінисту консистенцію, його важко змити зі стінок унітазу. Може з'явитися відрижка, нудота, епізодична блювота, метеоризм. Людина втрачає апетит і швидко худне. 

Гострий панкреатит 

Гострий панкреатит може протікати в стертій формі, але набагато частіше стан хворого протікає важко, а іноді і критично. 

Біль під ложкою іноді буває настільки сильною, що викликає шок. Віддає найчастіше зліва і в спину, іноді має оперізуючий характер. Біль може бути постійною, рідше вона махає рукою і послаблює або протікає у вигляді нападів - кольок. Часто спостерігається блювота і пронос, а іноді, навпаки, кишкова непрохідність розвивається через рефлекторного припинення перистальтики стінок кишечника. Температура тіла, як правило, підвищена. При гострому панкреатиті необхідна термінова госпіталізація в хірургічне відділення, хоча вдаватися до хірургічного втручання не завжди доводиться. Пацієнти з гострим панкреатитом часто одужують, хоча панкреатит може набувати і хронічний перебіг. 

Хронічний панкреатит 

Хронічний панкреатит протікає у вигляді загострень, картина яких нагадує картину гострого панкреатиту, що чергується з періодами практично повної нормалізації самопочуття. 

 

Задать вопрос врачу