Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Ожиріння – найчастіша хвороба, пов'язана з порушенням обміну речовин. Розрізняють три основні форми ожиріння: аліментарну, конституційну та патологічну

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Ожиріння

Що таке ожиріння? 

Ожиріння - найпоширеніше захворювання, пов'язане з порушенням обміну речовин. Виділяють три основні форми ожиріння: аліментарну (пов'язану зі звичкою переїдати, а також з добровільним або примусовим вживанням переважно вуглеводних піші; солодкого, борошняного, картопляного, злакових); конституційні, обумовлені сімейно-спадковими особливостями обміну речовин; і патологічні, що спостерігаються при ряді захворювань залоз внутрішньої секреції. В основі всіх форм ожиріння лежить надмірне харчування по відношенню до потреб організму, хоча в харчовій формі воно пов'язане зі звичкою переїдати, а в сімейній і ендокринній формах - з більш-менш гострою потребою в їжі більше, ніж потрібно. Якщо ожиріння пов'язане із захворюваннями залоз внутрішньої секреції, то потреба в їжі стає нездоланною. У багатьох схильних до ожиріння вона виникає навіть при вживанні в їжу звичного або навіть меншого, ніж необхідно здоровій людині, кількості їжі обумовлено тим, що організм таких хворих здатний задовольнятися виконанням певної кількості роботи з меншою кількістю кисню, ніж організм здорової людини. Другим важливим фактором розвитку ожиріння є низька фізична активність. 

Що відбувається? 

Є люди з ожирінням, які характеризуються рухливістю, великою працездатністю, нормальним артеріальним тиском і не мають особливої схильності до розвитку атеросклерозу. Найчастіше це представники сімейств зі спадковою формою ожиріння. Набагато частіше, однак, пацієнти з ожирінням бліді, мляві, їх шкіра має пробну консистенцію, особливо на ногах, і у багатьох періодично або постійно з'являються набряки. Знижується працездатність таких пацієнтів, звужується коло інтересів, у них часто виникають основні ускладнення, характерні для ожиріння. До таких ускладнень можна віднести схильність до гіпертонії і ранній розвиток атеросклерозу. Через велику масу тіла, а також ожиріння серцевого м'яза і серцевої сорочки у ожиріння часто виникає задишка, яка посилюється тим, що накопичення жиру в черевній порожнині підтримує діафрагму і призводить до здавленнялегенів, зміни положення серця в грудній клітці. Описані зміни можуть привести до дефіциту кисню і надлишку вуглекислого газу в крові, викликавши різку сонливість. У хворих на ожиріння, в тому числі при найбільш сприятливій сімейній формі, особливо часто відзначаються ускладнення з боку суглобів, які через постійне підвищеного навантаження легко зношуються, що призводить до їх незапального ураження (артрозу). В першу чергу страждають суглоби ніг і хребта. Навантаження на п'яти і стопи призводить до розвитку відростків (шипів) на п'яткової кістки і утворення плоскостопості. 

 

Задать вопрос врачу