Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 044 360-25-74

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Остеохондроз- найчастіша причина болю у хребті. Захворювання поширюється, набуваючи характеру епідемії. На остеохондроз стали хворіти навіть діти!

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Остеохондроз

Остеохондроз - найпоширеніша причина болю в хребті. Хвороба поширюється, набуваючи характеру епідемії. Навіть діти почали страждати від остеохондрозу! 

Причини остеохондрозу: 

зниження рухової активності, 

зайва вага, що надає надмірне навантаження на міжхребцеві диски, 

тривала сидяча робота, 

порушення постави. 

Розвиток хвороби. 

Остеохондроз - це захворювання способу життя. При остеохондрозі хребта відбуваються перші зміни в м'язах. У них виникають спазми, потім локальні ущільнення м'язів - міогельоз, який виражається розвитком так званих міотонічного і міофасціального синдромів. Саме тривалий спазм м'язів хребта є найбільш частою причиною болю в спині, всупереч поширеній думці, що якщо болить спина, то обов'язково «грижа ущемляє нерв» або «зміщені хребці». У спазматичних м'язах знижується кровотік, накопичуються продукти обміну речовин. Порушується подача рідини на міжхребцеві диски, вони втрачають висоту, стають менш еластичними, починаються їх структурні зміни. Кісткова частина хребців також зазнає змін - але на більш пізніх стадіях. Щоб знизити навантаження на уражений міжхребцевий диск, тіла хребців починають рости, збільшуючи їх площу. Утворюються остеофіти - кісткові нарости. Якщо такий наріст спрямований в бік міжхребцевогофорамена, через який проходить спинний мозок, виникають різкі і раптові болі, що супроводжуються порушенням і спотворенням чутливості по роздратованих остеофітом нервових волокон. Якщо остеофіт спрямований на просвіт каналу хребетної артерії в шийному відділі хребта, на стороні ураження виникають сильні головні болі. При остеохондрозі хребта рано чи пізно страждають міжхребцеві суглоби - розвивається спондилоартроз. 

Остеохондроз - підступне захворювання. Крім больових відчуттів, він призводить до зниження фізичної працездатності, порушення репродуктивної функції. Обмеження, які відчуває хворий на остеохондроз, не дозволяють йому відчувати себе вільно в повсякденному житті, займатися більшістю видів оздоровчих видів спорту. Але все можна виправити! Повернути свободу пересування пацієнтам – головне завдання фахівців центру відновної медицини. Щоденна важка праця ніколи не залишиться непоміченою, і якщо у вас зараз болить спина, саме час почати працювати над перебудовою свого організму. 

 

Задать вопрос врачу