Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Сечокам'яна хвороба переважно вражає дорослих, але зустрічається і у дітей, каміння в основному локалізується у правій нирці, можливо і двостороннє ураження нирок

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Сечокам'яна хвороба

Що таке сечокам'яна хвороба?

Мочекаменная болезнь

Сечокам'яна хвороба (сечокам'яна хвороба) - утворення каменів в нирках і сечоводах. Сечокам'яна хвороба в основному вражає дорослих, але зустрічається і у дітей, камені в основному локалізуються в правій нирці, також можливо двостороннє ураження нирок. Камені розрізняються за складом і формою. Більшість з них складаються з оксалату кальцію: такі камені зустрічаються при тривалому застосуванні фуросеміду, високому рівні кальцію в крові, надмірному вмісті пуринів в раціоні, гіперпаратиреозі. Оксалатні камені мають шипувату поверхню і легко травмують навколишні тканини. Урати утворюються з сечової кислоти в кислому середовищі і зустрічаються при подагрі, пієлонефриті. Уратнікамені мають жовто-цегляний колір, мають гладку поверхню. Каменіцистину утворюються при порушенні фільтрації цистину, вони біло-жовтого кольору, округлої форми, з гладкою поверхнею, м'якої консистенції. У рідкісних випадках порушується фільтрація всіх амінокислот, виявляється їх підвищена концентрація в сечі, а потім з'являються коралоподібні камені, які представляють собою зліпок внутрішньої поверхні нирки. 

Що викликає сечокам'яну хворобу? 

Основною причиною сечокам'яної хвороби є незначне порушення обміну речовин, що призводить до утворення нерозчинних солей, які утворюються в камені - урати, фосфати, оксалати і т.д. Однак, навіть якщо у вас є вроджена схильність до сечокам'яної хвороби, вона не буде розвиватися, якщо не буде сприятливих факторів, таких як: 

певний склад води і їжі - наприклад, гостра і кисла їжа підвищує кислотність сечі, з якої легше утворюються камені; 

нестача вітамінів; 

травми і захворювання кісток - остеомієліт, остеопороз; 

хронічні захворювання шлунка і кишечника, такі як хронічний гастрит, коліт, виразкова хвороба; 

зневоднення - нестача води в організмі, яка може бути наслідком інфекційного захворювання або отруєння; 

різні захворювання нирок і органів сечостатевої системи - пієлонефрит, цистит, аденома простати, простатит та інші. 

Симптоми сечокам'яної хвороби 

Сечокам'яна хвороба розвивається поступово і сечокам'яна хвороба проявляється тільки тоді, коли камінь досягає значних розмірів і порушує відтік сечі. Найхарактернішим симптомом сечокам'яної хвороби (сечокам'яної хвороби) є ниркова колька. Це різкий, раптовий, переймоподібний біль; людина під час нападу постійно змінює положення, стогне, кричить. Напад ниркової кольки найчастіше провокується тряссю, жвавою ходьбою При огляді під час нападу визначається напруга м'язів живота на ураженій стороні. Дрібні камені можуть самостійно відходити, що також супроводжується нирковою колькою. Часто зустрічається гематурія (кров в сечі), вона виникає при пошкодженні каменю навколишніх тканин. При тривалому перебігу сечокам'яна хвороба ускладнюється приєднанням інфекції, яка проявляється пієлонефритом. У хворих на сечокам'яну хворобу спостерігається позитивний симптом пастернацького (легке постукування по попереку), хворобливої пальпації по ходу сечоводу. Оглядова рентгенограма виявляє камені, що містять оксалати і фосфати, в той час як урати і каменіцистину не виявляються. Потім проводиться видільна урографія, яка дозволяє точно діагностувати сечокам'яну хворобу. 

 

Задать вопрос врачу