Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 044 360-25-74

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Мастопатія - доброякісне захворювання молочної залози, що виявляється в патологічному розростанні її тканин.

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Мастопатія

Мастопатія - доброякісне захворювання молочної залози, що виявляється в патологічному розростання її тканин. Вражає 8 жінок з десяти. Виникає захворювання на тлі гормонального дисбалансу в організмі жінки. Мастопатія робить значний вплив на самопочуття багатьох жінок, а в деяких випадках призводить до виникнення страшного захворювання раку молочної залози.

Що відбувається з мастопатією? 

Захворювання починається з розростання сполучної тканини, при цьому утворюються невеликі пшоняні вузлики і шнури. Така форма мастопатії називається дифузною. Основним її проявом є масталгія хворобливості грудей, яка виникає перед місячними і стихає при її настанні, а також періодично з'являються сферичні ущільнення у верхній частині молочної залози. 

При подальшому розвитку захворювання в тканинах молочної залози утворюються щільні вузли розміром від горошенія до волоського горіха. Така форма мастопатії називається вузлової. Біль в грудях при цьому стає більш інтенсивною, може віддавати в плече, пахву. Іноді найменший дотик до грудей болючий. З соска можна виділяти молозиво, кров'янисту або прозору рідину. При обмацуванні грудей легко визначається лобулярність або зернистість тканин. На цій стадії захворювання болі і зміни в залозі не зникають з настанням менструації. 

Задать вопрос врачу