Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 044 360-25-74

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Клімактеричний синдром, коли кількість статевих гормонів в організмі жінки починає стрімко зменшуватися

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Клімактеричний синдром

З віком в будь-якому живому організмі відбуваються не найприємніші зміни: сповільнюється обмін речовин, гальмується оновлення клітин, виникають хвороби і проблеми, про які молоді люди навіть не мріяли. Тут у жінок, наприклад, після 50 років настає клімакс. 

Що таке клімактеричний синдром? 

У житті кожної жінки настає момент, коли кількість статевих гормонів в її організмі починає стрімко зменшуватися. А все тому, що з роками функція яєчників (внутрішніх статевих органів, які виробляють ці гормони) згасає. 

Цей процес може тривати досить довго - від 8 до 10 років, і в результаті статевих гормонів взагалі не залишається. Такий стан називається менопаузою. 

Забавно, що саме слово «кульмінація» походить від нешкідливого грецького «сходи» і жалюгідного англійського «кульмінація». Лікарі помітили, що клімакс зазвичай проходить в три стадії: 

Пременопауза - це період від початку загасання функції яєчників до повного припинення менструацій. Що характерно: на цьому етапі у жінки різко падає здатність до зачаття, менструації стають нерегулярними і мізерними. Пременопауза починається у віці 40-45 років і триває близько 5 років. 

Менопаузи. Якщо місячні припиняються і не дають про себе знати хоча б рік, значить, клімакс вже настав. Рівень жіночих статевих гормонів в цей час фактично дорівнює нулю. 

Постменопауза - період від останньої менструації до повного припинення роботи яєчників. Третя стадія триває від трьох до п'ятнадцяти років. Жінка, звичайно, може час від часу помічати циклічні зміни в своєму організмі, але менструація не настає. 

Як розпізнати клімактеричний синдром? 

Здогадатися про кульмінацію, що сталася, дуже просто. Жінка остаточно перестає завагітніти, тому її не потрібно захищати під час сексу; місячні місячні також більше не турбують її, можна заощадити на гігієнічних прокладках. Це плюси, але є і серйозний мінус, його називають «клімактеричним синдромом». 

На ранній стадії кліматичного періоду у жінки час від часу з'являються різкі «припливи» - без причини її кидають в спеку, вона починає інтенсивно потіти, її мучать головні болі. Кровоносна система також поводиться незграбно: тиск стрибає, серце вистрибує з грудей. А потім з'являються напади задухи, ознобу, слабкості, сонливості, дратівливості і тривожності. А як апофеоз - зниження статевого потягу. 

Через два-три роки можуть з'явитися і інші неприємні симптоми: болі в сечовому міхурі, печіння і свербіж в області статевих органів. Крім того, всі слизові оболонки (особливо слизова оболонка піхви) стають сухішими, що сильно заважає статевої активності. Близько половини всіх жінок в цей період набирають велику вагу. 

Через п'ять і більше років після менопаузи в організмі відбуваються порушення обміну речовин: атеросклероз і остеопороз, які можуть привести до таких захворювань, як гіпертонія, інфаркт міокарда, множинні переломи кісток. 

У одних жінок «клімактеричний синдром» виражений сильніше, у інших - слабкіше. 

Задать вопрос врачу