Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 044 360-25-74

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Кіста в яєчнику найчастіше з'являється внаслідок гормональних порушень в організмі жінки. Ще дві причини - запальні захворювання та статеві інфекції

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Кіста яєчника

Яєчники - найважливіші органи жіночої статевої системи. У них розвиваються ті самі яйцеклітини, які в процесі зачаття будуть об'єднуватися зі сперматозоїдами. З усіх захворювань яєчників кіста зустрічається найчастіше. 

Що таке кіста яєчника? 

Будь-яка кіста - це порожнина з тонкими стінками, щось на зразок мішка, наповненого напіврідким вмістом. За таким же принципом влаштована кіста яєчника. Залежно від того, що стало причиною його утворення, кісти діляться на кілька видів. 

Фолікулярна кіста утворюється, коли зріла яйцеклітина не може покинути свій фолікулярний будинок, розташований в яєчнику, і потрапити в черевну порожнину (овуляцію). Нерозкритий фолікул поступово заповнюється рідиною і розтягується - виходить кіста. 

Кіста жовтого тіла зустрічається досить рідко. Після виходу яйцеклітини з фолікула там же утворюється так зване «жовте тіло» - скупчення клітин, які виділяють особливий статевий гормон. Це скупчення з часом має розчинятися. Якщо в цьому процесі відбувається збій, на місці фолікула утворюється кіста. 

Інший. У яєчнику можуть утворюватися невеликі пухлини, наповнені рідиною, слизом, а іноді навіть жиром і волоссям (дермоїдна кіста). Деякі кісти можуть вирости до розмірів доношеної вагітності. 

Причини появи кісти яєчника 

Кіста в яєчнику найчастіше з'являється в результаті гормональних порушень в організмі жінки. Ще дві причини - запальні захворювання і статеві інфекції. 

Чим небезпечна кіста яєчника? 

Сім з десяти кіст яєчників є функціональними різновидами і проходять самостійно з настанням чергового менструального циклу. Однак якщо вчасно не усунути кісту, вона може вирости великою і викликати больові відчуття, порушуючи роботу сусідніх органів. Іноді кіста має форму гриба на тонкій ніжці. Від фізичних навантажень або з якихось інших причин ця нога може перекрутитися, а потім здавлюються кровоносні судини, які живлять кісту. В результаті кіста, що залишилася без харчування, може стати мертвою, нагноєною і прорватися в черевну порожнину. Це загрожує жінці страшним ускладненням - перитонітом. Крім того, кіста яєчника може стати причиною жіночого безпліддя. Однак найсерйознішим наслідком кісти яєчника є її переродження в злоякісну пухлину. 

Як розпізнати кісту яєчника? 

Зазвичай ніяк. Жінка навряд чи запідозрить кісту яєчника. До цього захворювання у неї зазвичай немає претензій. Хіба що трохи балувати низ живота або менструація триває трохи довше, ніж зазвичай. Тому зазвичай кіста яєчника випадково виявляється гінекологом при плановому огляді. 

Задать вопрос врачу