Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Імпотенція

Що таке імпотенція? 

Не так давно вважалося, що імпотенція і нормальна людина - це дві речі, несумісні. На щастя, ці часи залишилися позаду, і всі розуміють, що імпотенція - це серйозна недуга, з яким - на жаль! - практично з будь-яким представником сильної половини людства може зіткнутися. 

Строго кажучи, імпотенцією називають «відсутність ерекції статевого члена у чоловіків, що призводить до неможливості статевого акту». Часто цей беззастережно патологічний стан супроводжується відсутністю бажання (лібідо) і відчуттям оргазму, прискореною еякуляцією, що, звичайно ж, значно знижує якість (і кількість) статевого життя і негативно позначається на психоемоційному статусі чоловіка, міжособистісних і сімейних відносинах. 

Довгий час діагноз «імпотенція» ставився всім без винятку чоловікам, які скаржилися лікарю на зменшення тривалості і сили ерекції. Однак у великої кількості цих хворих зберігається ерекція, просто її сил недостатньо для проведення нормального статевого акту. 

Крім того, з'ясувалося, що чоловіків зі зниженою якістю ерекції набагато більше, ніж при повній її відсутності. Так що зараз частіше використовується термін «еректильна дисфункція», тобто еректильна дисфункція, а імпотенція - це просто крайній ступінь прояву цих порушень. 

Існують і вторинні імпотенції, коли нормальна ерекція була ще раніше, і первинна - в тих випадках, коли нормальної ерекції взагалі ніколи не було. Вважається, що статева функція з часом слабшає. Насправді це не так. При відсутності захворювань, що викликають еректильну дисфункцію, у кожного чоловіка може бути якісне статеве життя в 50 і 60 років. 

Що викликає імпотенцію? 

Раніше вважалося, що основними причинами імпотенції є проблеми психологічного характеру або порушення обміну статевими гормонами. Однак тепер зрозуміло, що хоч психологічний фактор і сприяє розвитку хвороби, але основна причина - органічні зміни механізму ерекції. Згідно з останніми даними, серед основних причин імпотенції і еректильної дисфункції виділяють: 

Психічні: депресія, стреси. 

Нервові: травми, пошкодження міжхребцевих дисків, розсіяний склероз, зловживання алкоголем, операції на органах малого таза та ін. 

Артеріальна: гіпертонія, куріння, цукровий діабет. 

Венозний: пошкодження механізму обмеження відтоку крові з статевого члена. 

Лікарський: прийом препаратів, що знижують тиск, антидепресантів, лютеїнізуючого гормону. 

Що відбувається з імпотенцією? 

Причин багато, але головними винуватцями зниження потенції залишаються прогресуючий атеросклероз, цукровий діабет, гіпертонія, тютюнова і алкогольна залежність. При цих захворюваннях відбуваються зміни в судинах організму, в результаті чого стінки вен і артерій втрачають гнучкість і еластичність, стають крихкими і ламкими, що є однією з найпоширеніших причин імпотенції. 

У нормальному стані під впливом імпульсів центральної нервової системи розслаблюються стінки судин статевого члена, в результаті чого кров швидко заповнює пеніс. Артерії, що збільшуються в об'ємі, здавлюють дрібні судини, через які в незбудженому стані кров відводиться в вени, відтік крові різко знижується, що забезпечує ерекцію. 

Однак прогресування атеросклерозу і, як наслідок, відкладення холестеринових бляшок на стінках судин, застосування препаратів, що знижують артеріальний тиск, діабетичні ураження судин, зловживання алкоголем, стресові навантаження - все це разом і окремо знижує здатність до нормальної ерекції. 

діагностика імпотенції 

Заклик приділяти більше уваги власному здоров'ю - це не порожні слова. За статистикою, тільки кожен десятий чоловік, зіткнувшись з сексуальними розладами, звертається до фахівця. Тим часом більш ніж в половині випадків ерекцію можна відновити. Необхідно лише правильно розібратися в причинах проблеми. І тоді без консультації фахівця не обійтися - варто відвідати андролога, який буде займатися вашою проблемою. 

В першу чергу лікар з'ясує, чи запальні захворювання передміхурової залози, сечового міхура і т.д. Щоб відповісти на це питання, вас також можуть направити на консультацію уролога з подальшим проведенням УЗД, аналізу крові, бактеріологічного мазка. 

Якщо запальні захворювання не виявлені, лікар може направити вас до ендокринолога, так як порушення потенції часто пов'язані з гормональними порушеннями, спеціальні аналізи встановлять вміст того чи іншого гормону в крові. 

Судинні порушення, що призводять до імпотенції, виявляються за допомогою сучасних методів дослідження - ультразвукової доплерографії, сучасні методики дозволяють навіть визначити кількісні та якісні показники кровопостачання статевого члена. 

Задать вопрос врачу