Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 044 360-25-74

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Запаморочення - це порушення просторової орієнтації організму, неправильне усвідомлення положення тіла чи руху

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Запаморочення

Що це таке запаморочення?

головокружение

Найчастіше запаморочення називають «ілюзією руху» або «галюцинацією руху», тобто запаморочення - це порушення просторової орієнтації тіла, неправильне усвідомлення положення тіла або руху. Напевно кожна людина в своєму житті стикався з запамороченням. Можливо, ви пережили його в дитинстві після декількох зайвих кіл на атракціонах, або в літаку, або після занадто бурхливих свят, проведених в компанії друзів. Однак якщо голова крутиться без видимих на те причин і не вперше, то варто спробувати розібратися в причині цієї недуги.  
Запаморочення може виникнути в будь-якому віці. 

Чому це запаморочення? 

Запаморочення вказує на невідповідність інформації, що надходить з наших трьох фізіологічних систем, відповідальних за орієнтацію в навколишньому просторі: вестибулярної, зорової і тактильної 

Причин запаморочення дуже багато. Наприклад, якщо запаморочення виникає при спробі різко встати або перевернутися, а потім поступово вщухає, то це може бути проявом вегето-судинної дистонії. 

Коли запаморочення супроводжується втратою слуху, шумом і дзвінким у вухах, а заодно і застудою, це говорить про те, що у вас може виникнути запальне захворювання вуха - отит. Однією з поширених причин запаморочення і дисбалансу є водянка внутрішнього вуха або гідропси. 

Давним-давно, ще в XIX столітті, повідомлялося про порушення у вигляді запаморочення, глухоти, дзвінких у вухах, що супроводжують мігрень. Більш того, люди, які страждають мігренню, набагато частіше за всіх інших, страждають від запаморочення, яке існує поза нападами головного болю. цей стан також визначається як "мігрень без головного болю" або "обезголовлена мігрень". 

При пухлинах головного мозку постійне запаморочення супроводжується наростаючими головними болями. А гостре порушення кровообігу, наприклад, інсульт, може, крім запаморочення, супроводжуватися рядом симптомів: порушенням мови, слабкістю і порушенням рухів в ногах або руках, втратою свідомості. 

Багатьом знайоме запаморочення, яке виникає при різких, різких рухах після тривалої сидячої роботи. Він супроводжується болем і напругою м'язів шиї і часто зустрічається у непідготовлених людей, які більшу частину часу проводять в сидячому положенні. Причиною такого запаморочення є порушення кровопостачання вуха і відділів мозку, що відповідають за орієнтацію тіла в просторі, в результаті перенапруження м'язів шиї. Подібні відчуття можуть відчувати люди, які перенесли травму шийного відділу хребта. 

Запаморочення може бути викликано певними ліками, такими як антибіотики або препарати від високого кров'яного тиску, або передозуванням їх. 

Нарешті, багато, кому доводилося пересуватися повітряним, морським, автомобільним та іншим транспортом, хоча б раз відчували симптоми заколисування або заколисування під час поїздки. В даний час існує досить широкий вибір препаратів для зняття цих неприємних відчуттів. 

Слід згадати і про таке явище, як агорафобія. Це синдром страху перед космосом. У людини можуть проявлятися різні страхи: громадські місця, закриті приміщення і т.д. і в тому числі страх впасти в результаті запаморочення. 

діагностика запаморочення 

При появі частих запаморочень необхідно почати відвідувати лікарів у невролога, а потім звернутися до отоларинголога. При цьому вам запропонують пройти вестибулярні тести (калорійність, ротаційні тести), а також постурографію - дослідження взаємодії зорової, вестибулярної і м'язової систем при забезпеченні рівноваги. Діагностувати можливе захворювання слухового препарату можна пройти дослідження за допомогою методів тонального порогової аудіометрії, акустичної імпедансометрії, а також з'ясувати стан ваших судин - за допомогою ультразвукового сканування або комп'ютерної томографії. 

Задать вопрос врачу