Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 044 360-25-74

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Головний біль може бути спричинений як порушеннями нормальної роботи судин головного мозку, так і перевантаженням нервової системи

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Головний біль

Що це таке біль голови?

головная боль

Перші згадки про періодичні головні болі, що нагадують мігрень, вчені знаходять в текстах Стародавнього Вавилону, і згідно з доповіддю давньогрецького історика Геродота (490-425 рр. До н.е.), в Стародавньому Єгипті жерці, які займалися зціленням, спеціалізувалися на лікуванні різних захворювань, і серед них були і жерці, які лікували тільки головний біль. Так що цей синдром є вічною проблемою медицини, з незапам'ятних часів займає уми лікарів.  

Чому це головний біль? 

Головний біль може бути викликаний як порушеннями нормальної роботи судин головного мозку, так і перевантаженням нервової системи. Також можливі змішані варіанти. Так що для того, щоб зрозуміти, чому у вас болить голова, прислухайтеся до свого болю. Чим точніше ви опишете лікарю, що з вами відбувається, тим ефективніше лікування він вам призначить.  

Що відбувається при головному болю? 

При пульсуючому болю виникає відчуття, що кров пульсує в скронях вчасно з серцебиттям. Подібні симптоми в різних варіаціях відзначаються при класичній і звичайній мігрені або при ряді невралгій обличчя:  

Рівномірні головні болі, викликані стресом, фізичним перенапруженням, втомою називаються головними болями м'язової напруги. 

Якщо головний біль змінюється з вашим настроєм, а в маківці або потилиці з'являється відчуття тепла, печіння або крижаного холоду у вигляді обруча, корони, капелюха, навантаження на голову, то це говорить про психогенному болю. Такі болі виникають, наприклад, при депресії. 

Невралгічний біль - дуже сильна, раптова, як ураження електричним струмом, триває кілька секунд, а потім зникає, і знову з'являється через певний проміжок часу. Такі симптоми проявляються в невралгії. 

Напади мігрені регулярно вражають понад 580 мільйонів людей в світі. Мігрень характеризується одностороннім головним болем з досить чіткою періодичністю, нудотою, що досягає блювоти, непереносимістю світла і звуків, у деяких людей спостерігається так звана аура порушення зору, коли за кілька годин до нападу перед очима починають спалахувати спалахи світла, світлові спіралі, зигзаги. Судоми можуть тривати до трьох днів, повністю вибиваючи вас з ритму звичного життя. Якщо ви страждаєте мігренню, то слід пам'ятати, що напад може бути викликаний вживанням деяких продуктів, наприклад, шоколаду, цитрусових, помідорів, сиру, а також дуже поширених харчових добавок, наприклад, глутамату натрію. Також доведено, що схильність до мігрені може передаватися в сім'ї з покоління в покоління. Тому перед тим, як йти до лікаря, поцікавтеся у старшого покоління - чи проявилася мігрень у ваших близьких.  

Головний біль може бути основним, а іноді і єдиним симптомом при більш ніж 40 різних захворюваннях. Наприклад, постійний біль, в залежності від положення голови, не сильна - настільки, щоб людина могла про неї забути - незважаючи на слабкий її прояв, може стати «першим дзвоником» дуже серйозних захворювань - пухлин головного мозку, деяких захворювань очей, гіпертонічних кризів. Сигналом про порушення нормального функціонування ваших судин може послужити головний біль, пов'язана з сексуальною активністю. 

 

Задать вопрос врачу