Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 044 360-25-74

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Гломерулонефрит - инфекционно-аллергическое заболевание с преимущественным поражением почек. Основная причина гломерулонефрита - стрептококковая инфекция

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Гломерулонефрит

Що таке гломерулонефрит?

Гломерулонефрит - це інфекційно-алергічне захворювання з переважаючим ураженням нирок. Основною причиною гломерулонефриту є стрептококова інфекція, рідше - системний червоний вовчак, зміїний або бджолиний укус. В основі захворювання лежить утворення антитіл до кровоносних судин нирок. Уздовж перебігу виділяють гострий, швидко прогресуючий і хронічний гломерулонефрит. Гострий гломерулонефрит виникає через 8-21 день після стрептококової інфекції. 

Гломерулонефрит

Що відбувається? 

Гломерулонефрит починається з головного болю, нездужання, нудоти, зниження апетиту. Обличчя стає набряклим, шкіра бліда, добова кількість сечі зменшується до ,200-300 мл, при гломерулонефриті сеча каламутніє, колір м'ясного гною. Людина скаржиться на болі в попереку. Через кілька днів артеріальний тиск підвищується до 150/90 мм рт.ст. Лабораторний аналіз сечі визначає збільшення білка, еритроцитів і лейкоцитів, щільність сечі досягає 1030. У крові спостерігається підвищення ШОЕ, анемія, лейкоцитоз. При сприятливому перебігу гломерулонефриту гіпертонія і набряки зменшуються з кінця 3-го тижня. Якщо окремі симптоми гломерулонефриту зберігаються не один рік, можна говорити про перехід хвороби в хронічну форму гломерулонефриту. 

Швидко прогресуючий гломерулонефрит (підгострий) зустрічається рідко, причину його не завжди вдається встановити. Це захворювання характеризується швидким розвитком ниркової недостатності. 

Ця форма характеризується раннім розвитком набряків, високою гіпертонією, зниженням добового діурезу, наявністю в сечі великої кількості білка і еритроцитів. У важких випадках через 6-12 місяців з початку захворювання може наступити летальний результат. 

Хронічний гломерулонефрит є наслідком гострого гломерулонефриту. За симптомами виділяють 3 форми хронічного гломерулонефриту: нефротичну, гематуруричну і змішану форму гломерулонефриту. Нефротична форма гломерулонефриту проявляється набряком, збільшенням вмісту білка в сечі більше 2, 5 тонни на добу, збільшенням ліпідів в крові. При такій формі гломерулонефриту злегка страждає функція нирок, відсутня гематурія, артеріальний тиск не підвищується. Гематурна форма гломерулонефриту проявляється лише невеликим збільшенням білка в крові (до 1 г на добу) і крові в сечі. Функції, нирки зберігаються, артеріальний тиск в нормі. Така форма протікає сприятливо. Змішана форма гломерулонефриту характеризується поєднанням нефротичної і гематуричної форм і підвищенням артеріального тиску. У таких пацієнтів значно знижується діурез, виявляється анемія. 

Задать вопрос врачу