Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Гіпотиреоз - захворювання щитовидної залози, обумовлене зниженням продукції гормонів щитовидної залози і може бути вродженим чи набутим

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Гіпотиреоз

Що таке гіпотиреоз?

гипотиреоз

Гіпотиреоз (мікседема) - захворювання щитовидної залози, викликане зниженням вироблення гормонів щитовидної залози. Гіпотиреоз може бути вродженим або набутим. Вроджений гіпотиреоз (кретинізм) пов'язаний з відсутністю щитовидної залози в результаті порушення внутрішньоутробного розвитку при токсикозі вагітності, прийомі алкоголю, лікарських препаратів. 

Симптоми вродженого гіпотиреозу і набутого гіпотиреозу 

Симптоми вродженого гіпотиреозу залежать від величини дефіциту гормонів щитовидної залози. При помірній нестачі гормонів симптоми гіпотиреозу з'являються через 6-8 місяців після народження або з моменту початку штучного вигодовування, а у важких випадках виявляються в перший місяць життя. Дитина млява; пуповина відвалюється із запізненням; маса тіла більше норми, за рахунок накопичення жирів, особа широке, повіки опухлі, мова збільшений, не поміщається в роті. Шкіра суха, мармурова, волосся ламке, легко випадає, м'язи в'ялі. Гіпотиреоз дуже характеризується набряком підшкірного жиру, особливо на обличчі, руках і ногах. Для хворих характерна гіпотонія, зменшення серцевих скорочень, запори, рідкісне сечовипускання. Обстеження виявляє збільшення розмірів серця, печінки, щитовидної залози не визначається. Спостерігається відставання в розумовому і фізичному розвитку: діти пізніше норми починають тримати голову, сидіти і ходити. Небезпека вродженого гіпотиреозу полягає в прогресуванні деменції при відсутності лікування. 

Набутий гіпотиреоз розвивається при травмах щитовидної залози, його видаленні внаслідок тиреотоксикозу, дисрегуляції гіпофіза і гіпоталамуса. Набутий гіпотиреоз проявляється відставанням у фізичному і статевому розвитку, характерний зайва вага. Вільні байдужі, пригнічені, мова і мислення повільні. Для діагностики гіпотиреозу необхідно ультразвукове дослідження щитовидної залози, визначення рівня гормонів щитовидної залози в крові. 

У чому небезпека гіпотиреозу? 

Важким, небезпечним для життя ускладненням гіпотиреозу є гіпотиреозна кома, яка розвивається у літніх пацієнтів при відсутності лікування. При комі спостерігається втрата свідомості і гальмування роботи всіх органів організму. 

Гіпотиреозна кома може бути спровокована охолодженням, травмою, гострими інфекційними та іншими захворюваннями. 

Задать вопрос врачу