Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 044 360-25-74

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Для діагностики гіпертонії застосовують цілий спектр методів, спрямованих на дослідження стану судин

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Гипертонія

Що таке гіпертонія? 

Термін «артеріальна гіпертонія» за значенням схожий з терміном «артеріальна гіпертензія», але його вживання вважається менш правильним, так як дослівно слово гіпертонія перекладається як підвищення тиску, а гіпертензія як підвищення тонусу (що не завжди строго відповідає ситуації - артеріальний тиск може підвищуватися при незмінному і навіть зниженому судинному тонусі). 

В цілому мова йде про захворювання або станах, при яких артеріальний тиск стає вище норми. У будь-якому віці нормальним вважається тиск до 130/80. Починаючи з тиску 140/90, можна говорити про наявність артеріальної гіпертензії. 

Чому виникає гіпертонія? 

Виділяють дві великі групи артеріальної гіпертензії: 

гіпертонія - захворювання, засноване на підвищенні артеріального тиску, не викликане захворюваннями інших органів (нирок, залоз внутрішньої секреції, серця); 

вторинна (симптоматична) артеріальна гіпертензія, при якій підвищення артеріального тиску пов'язане з певними захворюваннями або ураженням органів або систем, що беруть участь в регуляції артеріального тиску. Так, гіпертензія може бути нирковою (наприклад, при гломерулонефриті або пієлонефриті), центральною (при ураженні головного мозку), гемодинамічної (при ураженні аортального клапана серця або з ураженням аорти), легеневої (при хронічних захворюваннях легенів), ендокринної (при захворюваннях надниркових залоз або щитовидної залози). Важливо, що лікування симптоматичної гіпертензії - це лікування захворювання, яке його викликало. У білбшості випадків артеріальна гіпертензія проходить після усунення основного захворювання. 

Періодичні підвищення артеріального тиску можуть бути викликані порушеннями дихання під час сну, такими як синдром обструктивного апное уві сні. Кисневе голодування організму (гіпоксія), яке виникає при апное, може привести до розвитку аритмії, іноді потенційно небезпечної для життя. І, що важливо, вона виникає не тільки у людей з пошкодженими коронарними артеріями, а й у тих, у кого немає ніяких супутніх захворювань. 

Можливо, через свою поширеність гіпертонія і причини, що викликають її, придбали масу помилок і теорій - чому це відбувається, як її лікувати і як з нею жити. 

Що відбувається при гіпертонії? 

Тиск підвищується за рахунок збільшення серцевого викиду або підвищення тонусу судин, важлива роль в регуляції якого належить ниркам. Тому потрібно сказати, що тиск систолічний (його ще іноді називають «верхнім»), який фіксується в момент систоли - скорочення серцевого м'яза, а діастолічний (відповідно «нижній») - визначається в момент діастоли - розслаблення м'язів серця. Крім того, важливою характеристикою судинного тонусу є так званий «середній» артеріальний тиск, що розраховується як продукт систолічного і подвоєного діастолічного тиску, розділеного на три. 

діагностика гіпертонії 

Для діагностики гіпертонії використовується цілий комплекс методів, спрямованих на вивчення стану судин. Причиною артеріальної гіпертензії можуть бути захворювання нирок, тому проводиться ангіографія судин нирок і ультразвукове дослідження нирок. Ранні ураження судин визначаються за допомогою методу ультразвукової доплерографії. Активність серця обов'язково досліджується за допомогою електрокардіограми в різних варіаціях (тест на біговій доріжці, холтерівськемоніторування) і методу ехокардіографії. 

Очне дно, тобто внутрішня оболонка ока, як дзеркало, відображає стан кровоносних судин і нервів всього організму, тому, крім консультації з кардіологом, необхідно звернутися до окуліста, що спеціалізується на кардіології. 

Задать вопрос врачу