Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Лікування гастриту та гастродуоденіту в клініці медицини Тибету. Гастрит – запалення слизової оболонки стінки шлунка

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Гастрит та гастродуоденіт

Учні найбільше знають про гастрит. Харчування сухе, нервування на іспитах, і ось природний результат. Навесні і восени починаються проблеми з травленням: болить живіт, і так, що іноді хочеться вити, це змушує вас хворіти, і тільки правильний коктейль «чайна ложка газованої води в склянці води» рятує від печії. 

Що таке гастрит? 

Гастрит

Гастрит - це запалення слизової оболонки (внутрішньої) стінки шлунка. При переході запалення в дванадцятипалу кишку утворюється так званий гастродуоденіт. 

Існує два види гастриту і гастродуоденіту: при низькій і високій кислотності шлункового соку. 

Захворювання може носити гострий характер - виникає зненацька і протікає бурхливо, або хронічний- напади повторюються не дуже часто, але із завидною регулярністю. Якщо гострий гастрит не вилікувати, з часом він переходить в хронічний гострит.  
Гастрит і гастродуоденіт - найпоширеніші захворювання шлунково-кишкового тракту, за статистикою, від них страждає більше половини дорослого населення Землі. 

Причини гастриту і гастродуоденіту різноманітні: 

-неправильне харчування: пристрасть до гострої, гарячої і грубої їжі, надмірне вживання алкоголю, нерегулярне харчування, суха їжа; 

-стреси; 

-бактерія Хелікобактерпілорі;

- тривалий прийом деяких лікарських засобів (аспірину, деяких антибіотиків); 

-куріння; 

-кишкові інфекції; 

-хронічні інфекції в ротовій порожнині і глотці (каріозні зуби, запалення мигдалин); 

-захворювання жовчного міхура, печінки, підшлункової залози. 

Що відбувається при гастриті? 

При гастриті пошкоджується вся слизова оболонка шлунка, страждають від цього його залози, які виробляють компоненти шлункового соку і захисної слизу, загострюються процеси відновлення клітин. В результаті порушується робота шлунка, він перестає справлятися з переварюванням їжі.  
В умовах запалення слизової оболонки шлунка підвищується її всмоктувальна здатність, що часто призводить до інтоксикації як самого шлунка, так і всього організму в цілому. Це проявляється погіршенням загального стану, втомою, зниженням працездатності, особливо при фізичних навантаженнях. 

Як розпізнати гастрит? 

Перший напад хвороби зазвичай застає людину зненацька. Раптово з нізвідки (частіше натщесерце) з'являються різкі переймоподібні болі у верхній частині живота, з'являється нудота з блювотою. При гастриті хворого також може мучити печія або «кисла» відрижка, здуття живота і відчуття її переповненості, діарея і запори.  
Буває, що хронічний гастрит прихований, людину майже нічого не турбує, і він вважає себе цілком здоровим. А насправді в його шлунку відбуваються дуже неприємні речі. 

У чому небезпека гастриту? 

Сильний гастрит і гастродуоденіт можуть закінчитися кровотечею зі шлунка і дванадцятипалої кишки. 

діагностика гастриту 

Діагноз гастриту і гастродуоденіту ставить гастроентеролог після огляду і ряду досліджень: езофагогастродуоденоскопія, рентгенологічне дослідження шлунка. До речі, сьогодні лікарям вдається виявити це захворювання за допомогою УЗД. При хронічному гастриті також проводиться дослідження шлункової секреції і біопсія слизової оболонки шлунка. 

Дуже важливо не сплутати гастрит з виразковою хворобою, ознаки обох дуже схожі між собою! 

  

Записатися на прийом: тел.: +38 (044) 360-25-74 +38 (066) 228-04-39 

 

 

Задать вопрос врачу