Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Ендометріоз – захворювання, про походження якого досі точаться суперечки, а існуючі методи лікування все ще недостатньо ефективні

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Ендометріоз

Що таке ендометріоз?

эндометриоз

Ендометріоз – захворювання, про походження якого досі точаться суперечки, а існуючі методи лікування все ще недостатньо ефективні. Ендометріоз - розростання тканини, подібний до ендометрію, за межами її нормальної локалізації.

Як відбувається ендометріоз?
Причиною ендрометріозу є приживання (імплантація) шматочків слизової оболонки матки (ендометрію) на поверхні шийки матки, у товщі її стінки, на трубах та яєчниках. Ендометрій потрапляє на зазначені частини статевих органів під час операцій або абортів, а також після електрокоагуляції ерозії шийки матки. Механізм влучення зрозумілий, але причина приживання не ясна. Операції, аборти та електрокоагуляція шийки виробляються багатьом жінкам, але ендометріоз розвивається далеко не у всіх. Вважають, що причиною приживлення ендометрію на невластивих ділянках є зниження імунологічних захисних властивостей організму, як правило, що відторгає чужорідну тканину. Шматочки ендометрію можуть потрапити і в черевну порожнину під час менструації зворотним струмом крові, яка закидається в маткові труби.

Симптоми ендометріозу
Приживши, слизова оболонка починає функціонувати як звичайний ендометрій, тобто циклічно рости і відторгатися, виділяючи кров. Ці зміни викликають сильні болі, особливо під час місячних, і, як правило, безпліддя при трубах, що добре проходять. Нерідко ендометріоз протікає під маскою запального процесу, оскільки має з ним низку загальних симптомів (болі, безпліддя, нерідко порушення менструального циклу та болючі менструації).

 

 

Задать вопрос врачу