Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 044 360-25-74

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Якщо вранці ви відчуваєте гіркий смак у роті, поганий настрій та занепад сил, не виключено, що причина всіх неприємностей криється у порушенні роботи жовчних шляхів

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Дискінезія жовчних шляхів

Жовч - особлива рідина, що виробляється у печінці. Її основні завдання – покращувати засвоєння жирів та активізувати переміщення їжі по кишечнику.

дискинезия желчных путей

Перед тим, як жовч потрапить у кишечник, вона проходить складний шлях жовчовивідними шляхами. Спочатку з печінки вона потрапляє в печінкові протоки, звідти в загальну жовчну протоку, яка з'єднується з жовчним міхуром через міхурову протоку. Місце впадання загальної жовчної протоки в 12-палу кишку називається Фатерів сосочок. У нього є власний м'яз (сфінктер Одді), який і регулює надходження жовчі в кишечник.

Що таке дискінезія жовчних шляхів?
Дискінезія жовчних шляхів - це захворювання, при якому через порушення скорочень жовчного міхура та його проток, а також дефектів у роботі сфінктера Одді виникають проблеми з виведенням жовчі.

За статистикою дискінезією жовчних шляхів найчастіше страждають жінки.

Посилення скоротливої активності жовчовивідних шляхів (гіперкінетична дискінезія) частіше зустрічається в молодому віці, ослаблення (гіпокінетична дискінезія) – у людей з нестійкою психікою старше 40 років.

Причини дискінезії жовчних шляхів
Розвитку захворювання сприяють:

нераціональне харчування (багато жирного, гострого, великі перерви між їдою);
захворювання органів шлунково-кишкового тракту (гастрит, виразкова хвороба, панкреатит);
гормональні порушення;
клімакс;
глисти;
харчова алергія;
нервові переживання, стрес.
Що відбувається при дискінезії жовчних шляхів?
Порушення нормального надходження жовчі до кишечника призводить до порушення травлення. Якщо жовч не може вільно виливатися в кишечник, відбувається підвищення тиску в жовчному протоці, при цьому людина відчуває біль у правому підребер'ї.
Дискінезія жовчних шляхів складається з низки загострень та поліпшень. Через деякий час у жовчному міхурі та протоках може виникати запальний процес (холецистит, холангіт) або утворюватися жовчні камені (жовчнокам'яна хвороба).

Як розпізнати дискінезію жовчних шляхів?
Якщо вранці ви відчуваєте гіркий смак у роті, якщо у вас постійно поганий настрій та занепад сил, не виключено, що причина всіх неприємностей криється у порушенні роботи жовчних шляхів. А якщо до того ж час про час (перехвилювавшись або перекусивши гостреньким салатиком) ви відчуваєте біль у правому підребер'ї: тупий ниючий або, навпаки, гострий переймоподібний, негайно вирушайте на прийом до гастроентеролога. Сімдесят шансів зі ста, що у вас є дискінезія.

Насторожуючі ознаки: поганий сон та апетит, знижений статевий потяг та порушений менструальний цикл (у жінок).

 

 

Задать вопрос врачу