Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 044 360-25-74

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Циститом називається запалення слизової оболонки сечового міхура. Це одне з найпоширеніших запальних захворювань сечостатевих органів

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Цистит

Що таке цистит? 

Цистит - це запалення слизової оболонки сечового міхура. Це одне з найпоширеніших запальних захворювань сечостатевих органів. 

Близько 20-25 відсотків жінок страждають циститом в тій чи іншій формі, а 10 відсотків страждають хронічним циститом, і ці показники з кожним роком неухильно зростають. Чоловіки страждають від цього захворювання набагато рідше - цистит зустрічається тільки у 0, 5 відсотка чоловіків. 

Що викликає цистит? 

Найчастіше жінки страждають циститом, що обумовлено анатомічними особливостями їх організму: уретра у жінок коротка і широка, а тому інфекція через нього потрапляє в сечовий міхур набагато легше, ніж у чоловіків. 

Причиною інфекційного циститу найчастіше є кишкова паличка, дещо рідше - хламідіоз, уреаплазма, гриби роду Candida. 

Також існує ряд несприятливих факторів, що призводять до циститу: 

порушення кровообігу в стінці сечового міхура і тазу, наприклад, при сидячій роботі (при сидінні за комп'ютером 4-6 годин без вставання), при частих і тривалих запорах, при тривалому носінні тісного одягу, колготок, нижньої білизни; 

зниження імунітету; 

вплив на стінку сечового міхура дратівливих речовин, що виділяються з сечею. Це може статися, якщо їсти дуже гостру їжу або переварену їжу з великою кількістю спецій; 

клімакс, захворювання, пов'язані з порушенням обміну речовин; 

цукровий діабет. 

Лікарі також виділяють інтерстиціальний цистит. Він відноситься до системних захворювань, а причиною запалення є не мікроби, а збої в роботі імунної системи. Запущений інтерстиціальний цистит може перерости в виразку сечового міхура. 

Що відбувається при циститі? 

Гострий цистит характеризується частим сечовипусканням, з гострими болями в сечовому міхурі і промежині, можливо навіть виділенням крові. Чим сильніше виражений запальний процес, тим частіше з'являються позиви до сечовипускання і тим сильніше біль. При важких формах гострого циститу людина змушена мочитися кожні 15-20 хвилин вдень і вночі. У важких випадках підвищується температура тіла, з'являється нудота, блювота. 

При циститі неминуче виникають проблеми зі статевою активністю. І якщо при хронічному циститі він викликає далеко не найприємніші відчуття, то при гострому циститі це просто неможливо. Недарма існує так званий цистит «медового місяця». 

діагностика циститу 

Деякі симптоми циститу схожі з симптомами туберкульозу сечового міхура або нирок, з пухлинами простати і сечового міхура. Хворобливість в області попереку може бути ознакою ниркової інфекції. У чоловіків необхідно виключити фімоз і аномалії отворів сечоводу, такі як стеноз. Тому для точної діагностики захворювання лікар може призначити ПЛР-тест на інфекції або здати аналіз сечі на бактеріологічне посів. У деяких випадках лікар для з'ясування причини циститу може призначити цистоскопію - огляд внутрішньої поверхні сечового міхура за допомогою цистоскопа. 

 

Задать вопрос врачу