Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 044 360-25-74

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Як фактори ризику хвороби Бехтерева часто виступають тривалі запальні захворювання, стреси. Проте справжні причини розвитку хвороби достеменно невідомі

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Хвороба Бехтерєва

Що таке хвороба Бехтерєва?

болезнь Бехтерева

Назва цього захворювання має грецьке коріння: анкілос означає зігнутий, спондилос - хребець. Таким чином, анкілозуючий спондиліт - це захворювання хребта, при якому він стає зігнутим. Тільки не плутайте його з банальною поганою поставою. При анкілозуючому спондиліті запалюються суглоби хребців, що призводить до їх зрощення. В результаті хребет практично нерухомий.  З часом він починає нагадувати стебло бамбука, зігнутого під поривом вітру. Вперше цю недугу описав російський невролог Володимир Бехтерєв. На його честь анкілозуючий спондиліт отримав свою другу назву - хвороба Бехтерєва. Найчастіше  (в 5-9 разів) анкілозуючий спондиліт вражає чоловіків. Перші ознаки захворювання з'являються в пізньому підлітковому віці, близько 15 років. 

Причини хвороби Бехтерєва 

В якості факторів ризику захворювання часто виступають тривалі запальні захворювання, стреси. Однак справжні причини розвитку хвороби Бехтерева точно невідомі. Мабуть, захворювання розвивається в результаті прихованих інфекцій, але розвивається не у всіх, а тільки у тих людей, які мають специфічну спадкову схильність і певні генетичні особливості імунної системи. 

Що відбувається при хворобі Бехтерєва? 

При розвитку захворювання відбувається поступове ураження суглобів різних відділів хребта. В першу чергу хвороба Бехтерева вражає крижові суглоби (тазові суглоби). Потім в запальний процес беруть участь міжхребцеві і костовертебральнісуглоби.Якщо вчасно не взяти процес під контроль, у пацієнта може спостерігатися виражена скутість хребта, аж до його повної нерухомості. 

Як розпізнати? 

Першими ознаками цього захворювання є легкі болі в крижах, а також іноді в паху і в зовнішній стороні стегон. Ці відчуття найбільш виражені вранці і вночі. Порушується сон пацієнта. Вранці в спині відчувається скутість, хворим важко вставати з ліжка. Поступово, іноді через кілька років, в області шиї і спини з'являються болі і скутість, при цьому дискомфорт також відчувається вранці. Згинатися в сторони, вперед і назад - це складно і боляче. Глибоке дихання, кашель і чхання також викликають больові відчуття. Хвороба Бехтерева характеризується все більшим обмеженням рухливості хребта, його вкороченням, а також періодами хворобливості. При відсутності лікування хвороба може привести до повної нерухомості хребта, його шийний і грудний відділи приймають виражену позу прохача (руки, зігнуті в ліктях, нахилені назад, схилена голова, ноги злегка зігнуті в колінах). 

У чому небезпека хвороби Бехтерєва? 

Крім обмеження рухливості хребта при відсутності лікування, хвороба поширюється і на інші органи і системи. 

Діагностика хвороби Бехтерєва 

Діагноз ставиться при наявності наступних симптомів: біль в області попереку, що триває більше трьох місяців і не зменшується з відпочинком; біль в грудях і відчуття скутості; утруднене дихання. При наявності цих симптомів необхідно звернутися до ревматолога і призначити додаткові методи дослідження. Основне значення в діагностиці має рентгенографія хребта або магнітно-резонансна томографія суглобів. Також лікар призначає клінічний аналіз крові, при якому виявляються загальні ознаки запалення. 

 

Задать вопрос врачу