Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Артроз - захворювання суглобів, основу якого лежать дистрофічні зміни суглобового хряща. Розрізняють первинний та вторинний артроз

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Артроз

Артроз - захворювання суглобів, основу якого лежать дистрофічні зміни суглобового хряща.

Артроз

Розрізняють первинний і вторинний артроз. При первинному артрозі причини дистрофічних змін суглобового хряща неясні; не виключено, що генетично визначені порушення обміну речовин хрящової тканини. Особливим видом первинного артрозу є вузловий артроз суглобів рук.  

Основними причинами вторинного артрозу є перевантаження здорового суглобового хряща або його пошкодження. Перевантаження суглобового хряща може бути викликано надмірною вагою, вкороченням однієї з кінцівок, Х- і О-подібної формами гомілки. Пошкодження суглобового хряща може виникнути внаслідок травми, хронічних запальних процесів в суглобах (див. Артрит), системних метаболічних (наприклад, подагра) і ендокринних (наприклад, гіпотиреоз) захворювань, а також внаслідок вродженої дисплазії суглобів і порушення розвитку хрящової тканини (хвороба Кашина-Бека).  

Основні зміни артрозу відбуваються в суглобовому хрящі. Спостерігаються мікротріщини і ерозії. По краях зміненого хряща утворюються кісткові нарости (остеофіти). Згодом, крім хряща, змінюються і інші суглобові тканини. Через потрапляння дрібних уламків хряща в порожнину суглоба може розвинутися запалення внутрішньої (синовіальної) оболонки - синовіїта. На пізніх стадіях захворювання можлива значна деформація ураженого суглоба, різке порушення його функції.  

Артроз - найпоширеніше захворювання суглобів. Розвивається в основному у жінок у віці 45 - 50 років. Найчастіше уражаються нефалангові суглоби пальців ніг, колінні, тазостегнові суглоби, дистальні і проксимальні міжфалангові суглоби рук, а також п'ясткові суглоби I пальців рук. Суглоби інших пальців уражаються набагато рідше, а плечовий, ліктьовий і гомілковостопний суглоби зустрічаються вкрай рідко 

Основним клінічним проявом артрозу є болі в суглобах, які в більшості випадків мають так званий механічний ритм, тобто виникають під навантаженням і зникають в стані спокою. У міру прогресування хвороби біль стає постійною, нестерпною. Біль може поєднуватися зі скутістю, швидко проходячи з рухом. На відміну від ревматоїдного артриту, симптоми артрозу посилюються ввечері. Інші симптоми залежать від локалізації ураження. Оскільки артроз є дегенеративним, а не запальним захворюванням, системних проявів не спостерігається. 

Задать вопрос врачу