Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Захворювання суглобів - одна з найдавніших проблем людства. Абсолютно усі поразки суглобів запального характеру лікарі називають словом артрит

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Артрит

Фахівці вважають, що захворювання суглобів - одна з найдавніших проблем людства. Від нього страждали не лише давньоєгипетські фараони, а й примітивні неандертальці, про що свідчать знахідки археологів.

Абсолютно усі поразки суглобів запального характеру лікарі називають словом артрит.

Що таке артрит?

артрит

Видів артриту на сьогоднішній день налічується не менше десятка. Довгий час коліно болить після падіння або удару - це посттравматичний артрит. Якщо є зв'язок артриту з алергією - алергічної, болять суглоби, у дітей - ювенільний артрит. Суглоби болять після нешкідливих, на перший погляд, ГРЗ - інфекційний артрит. Важко пересуватися на тлі менш нешкідливого псоріазу або подагри - спостерігається псоріатичний або подагричний артрит. Нерідко артрит пов'язаний з віковими змінами в суглобах. А ще існує особливий вид артриту - ревматоїдний. Вважається самостійним захворюванням і характеризується найважчим перебігом. 

Весь артрит ділиться на два види: моноартрит, коли уражається тільки один суглоб, і поліартрит, коли таких суглобів багато. Крім того, захворювання суглобів буває гострим і хронічним. Гостро перекручує людину через кілька тижнів, а то і днів. Хронічна проявляється не так різко і може затягнутися на роки, нагадуючи про себе лише час від часу. 

причини артриту 

Кожен вид артриту має своє походження і зв`язані з цим особливості перебігу.. Це можуть бути захворювання нервової системи, зриви імунної системи, порушення обміну речовин, переохолодження, травми, інфекції і навіть нестача вітамінів. Найчастішою причиною запального ураження суглобів є інфекція. 

Що відбувається при артриті? 

Підхопивши деякі шкідливі бактерії, вірус і грибок, наш організм намагається позбутися від непрошених гостей. Для цього у нього є спеціальний захисний механізм - імунітет. Щоб впоратися з інфекцією, імунна система починає виробляти особливі речовини (імунні комплекси), які допомагають нейтралізувати чужорідні частинки. При дефектах імунної системи цих речовин стає занадто багато, і вони починають бруталізувати: руйнують все підряд, не розбираючись, де свої, а де чужі. Більш того, деструктивні реакції продовжують йти навіть після того, як вся інфекція покинула організм. Коли захисні речовини помилково починають атакувати суглоби, виникає артрит. 

Як діагностується артрит? 

Відчуваючи, що з суглобами щось не так, слід негайно звернутися за допомогою до фахівця. Для початку сходіть до терапевта, і він, вислухавши всі ваші скарги і оглянувши суглоби, направить вас до потрібного лікаря: ревматолога, алерголога або дерматолога. Вам обов'язково призначать біохімічні та імунологічні аналізи крові. Для визначення ступеня пошкодження суглобів вони будуть просвітлюватися за допомогою рентгенографії, буде зроблена артроскопія або магнітно-резонансна томографія суглобів. А при необхідності зроблять прокол і візьмуть суглобову рідину на дослідження. 

 

Задать вопрос врачу