Україна

м. Київ, ул. Шота Руставелі, 17

+38 044 360-25-74

+38 066 228-04-39

Клініка тибетської медицини

Причини розвитку аденоми простати нині остаточно не з'ясовані. Вважається, що це захворювання є одним із проявів чоловічого клімаксу

Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини Клініка Тибетської медицини

Аденома простати (Аденома передміхурової залози)

Що таке аденома простати? 

Простата, або передміхурова залоза, - це внутрішній статевий орган, активно бере участь в статевих і репродуктивних функціях чоловіків. Після сорока років з ним починають виникати досить неприємні метаморфози: її тканини поступово потовщуються, а сама залоза збільшується в розмірах. Саме це збільшення простати називається аденомою, гіпертрофією простати або доброякісної гіперплазією передміхурової залози (ДГПГ). Захворювання спостерігається приблизно у 20% чоловіків у віці 40 років, 70% у віці 60 років і 90% у віці 80 років. 

Чому це аденома простати? 

Причини розвитку аденоми простати на сьогоднішній день до кінця не з'ясовані. Вважається, що це захворювання є одним із проявів чоловічого клімаксу, тобто кожен літній чоловік ризикує захворіти. При цьому зв'язок між виникненням аденоми простати і статевою активністю, сексуальною орієнтацією, вживанням тютюну і алкоголю або перенесеними запальними і венеричними захворюваннями не доведена. 

 

Що відбувається з аденомою простати? 

Термін «доброякісна гіперплазія передміхурової залози» означає, що в простаті утворюється невеликий вузлик (або вузлики), який розростається і поступово здавлює уретру. Якщо канал не проходив через передміхурову залозу, хвороба могла проявитися зовсім не могла. І так, основним симптомом аденоми є порушення сечовипускання. 

Вважається, що захворювання починається, коли сечовипускання перестає приносити задоволення. В ідеалі чоловіки повинні в цей момент звернутися до лікаря. Через деякий час сечовипускання стає менш вільним, менш інтенсивним. Потік сечі слабшає, зменшується кількість виділеної за один раз сечі. Неможливість повністю спорожнити сечовий міхур призводить до постійного протікання, нетримання сечі. Ще одним проявом аденоми на цій стадії є поява настільки сильного позиву до сечовипускання, що людина не може терпіти навіть короткий час. 

Гостра затримка сечі може розвинутися ще на самій ранній стадії захворювання. Його можуть спровокувати такі фактори, як тривалий неопущений сечовий міхур, переохолодження або прийом алкоголю. 

При підвищенні тиску в сечовому міхурі пошкоджуються його вени, що викликає появу крові в сечі - гематурії. 

Поряд з подальшим розвитком хвороби і застоєм сечі в сечовому міхурі з'являються камені. Найбільш грізним ускладненням аденоми є рак передміхурової залози. 

Задать вопрос врачу